Rongsheng Petrochemical A Logo

Rongsheng Petrochemical A

🇨🇳
002493
CNE100000W60

Rongsheng Petrochemical Co., Ltd. är en ledande aktör inom den kinesiska energisektorn. Företaget specialiserar sig på storskalig raffinering, produktion och distribution av petrokemiska produkter. Genom toppmoderna anläggningar driver Rongsheng värdekedjan framåt inom den kemiska industrin.

Nästa kvartalsrapporter

onsdag 28 oktober 2026
V 44
Före börsöppning
Om 62 dagar

Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

Quiet period börjar 30 september 2026

Aktiekurs

Vanliga frågor

När publicerar Rongsheng Petrochemical A nästa kvartalsrapport?

Rongsheng Petrochemical A väntas publicera nästa kvartalsrapport 2026-10-28. Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

När publicerade Rongsheng Petrochemical A senast en kvartalsrapport?

Rongsheng Petrochemical A publicerade senast en kvartalsrapport 2026-08-25 (Q2 2026).

Hur lägger jag till Rongsheng Petrochemical As datum i min kalender?

Använd knappen 'Prenumerera i kalender' på denna sida för att lägga till alla datum i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datumen uppdateras automatiskt vid ändringar.

Alla datum

Q3 2026
Uppskattning:0,04 CNY
Faktisk:
Q2 2026
Uppskattning:0,00 CNY
Faktisk:
Q1 2026
Uppskattning:
Faktisk:0,00 CNY
Kursreaktion (1 dag):+4,7 %
Kursreaktion (7 dagar):+10,1 %
Q3 2025
Uppskattning:
Faktisk:
Kursreaktion (1 dag):+2,0 %
Kursreaktion (7 dagar):−0,5 %

Företagsinformation

Namn
Rongsheng Petrochemical A
Ticker-symbol
002493
ISIN
CNE100000W60
Land
🇨🇳
Kina
Bransch