Tianshan Aluminum Group A Logo

Tianshan Aluminum Group A

🇨🇳
002532
CNE100000YJ6

Tianshan Aluminum Group A är en ledande kinesisk aktör inom aluminiumindustrin. Företaget täcker hela värdekedjan: från raffinering av bauxit och produktion av aluminiumoxid till tillverkning av högkvalitativa aluminiumprodukter och legeringar för en global marknad.

Nästa kvartalsrapporter

fredag 23 oktober 2026
V 43
Före börsöppning
Om 57 dagar

Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

Quiet period börjar 25 september 2026

Aktiekurs

Vanliga frågor

När publicerar Tianshan Aluminum Group A nästa kvartalsrapport?

Tianshan Aluminum Group A väntas publicera nästa kvartalsrapport 2026-10-23. Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

När publicerade Tianshan Aluminum Group A senast en kvartalsrapport?

Tianshan Aluminum Group A publicerade senast en kvartalsrapport 2026-08-19 (Q2 2026). Vinsten per aktie (EPS) blev 0,43 CNY.

Hur ofta har Tianshan Aluminum Group A slagit förväntningarna?

Tianshan Aluminum Group A har överträffat analytikernas vinstprognoser (EPS) i 0 av de 6 senast utvärderade kvartalen (träffsäkerhet: 0 %).

Hur lägger jag till Tianshan Aluminum Group As datum i min kalender?

Använd knappen 'Prenumerera i kalender' på denna sida för att lägga till alla datum i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datumen uppdateras automatiskt vid ändringar.

Alla datum

Q3 2026
Uppskattning:0,48 CNY
Faktisk:
Q2 2026
Missat
Uppskattning:0,44 CNY
Faktisk:0,43 CNY
Skillnad:−0,01 CNY
Q1 2026
Erfüllt
Uppskattning:0,48 CNY
Faktisk:0,48 CNY
Skillnad:+0,00 CNY
Kursreaktion (1 dag):+3,3 %
Kursreaktion (7 dagar):+1,9 %
Q4 2025
Missat
Uppskattning:0,39 CNY
Faktisk:0,32 CNY
Skillnad:−0,07 CNY
Kursreaktion (1 dag):+10,0 %
Kursreaktion (7 dagar):+13,3 %
Q3 2025
Missat
Uppskattning:0,33 US$
Faktisk:0,32 US$
Skillnad:−0,01 US$
Q2 2025
Missat
Uppskattning:0,32 US$
Faktisk:0,27 US$
Skillnad:−0,06 US$
Q1 2025
Missat
Uppskattning:0,26 US$
Faktisk:0,20 US$
Skillnad:−0,06 US$

Kvartalsrapport-statistik

Förväntningar vs. utfall

0/6
Kvartal över förväntningarna
0 %
Träffsäkerhet
−3,4 %
Genomsnittlig EPS-överraskning

Underlag: 6 kvartal med analytikerprognos och rapporterad EPS.

Historiska kursreaktioner är ingen tillförlitlig indikator för framtida utveckling.

Företagsinformation

Namn
Tianshan Aluminum Group A
Ticker-symbol
002532
ISIN
CNE100000YJ6
Land
🇨🇳
Kina
Bransch