Isetan Mitsukoshi Holdings Logo

Isetan Mitsukoshi Holdings

🇯🇵
3099
JP3894900004

Isetan Mitsukoshi Holdings är en ledande japansk detaljhandelskoncern baserad i Japan. Företaget driver välrenommerade varuhus som Isetan och Mitsukoshi, kända för sina lyxartiklar och högkvalitativa produkter. Utöver premiumdetaljhandeln är koncernen även verksam inom fastigheter och finansiella tjänster.

Nästa kvartalsrapporter

fredag 6 november 2026
V 45
Före börsöppning
Om 71 dagar

Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

Quiet period börjar 9 oktober 2026

Aktiekurs

Vanliga frågor

När publicerar Isetan Mitsukoshi Holdings nästa kvartalsrapport?

Isetan Mitsukoshi Holdings väntas publicera nästa kvartalsrapport 2026-11-06. Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

När publicerade Isetan Mitsukoshi Holdings senast en kvartalsrapport?

Isetan Mitsukoshi Holdings publicerade senast en kvartalsrapport 2026-08-13 (Q2 2026). Vinsten per aktie (EPS) blev 63,80 JPY.

Hur reagerar Isetan Mitsukoshi Holdings-aktien på kvartalsrapporter?

Efter de senaste 4 kvartalsrapporterna rörde sig Isetan Mitsukoshi Holdings-aktien i genomsnitt ±3 % dagen efter. Den största reaktionen var +7,1 % den 2026-02-06; 4 av 4 kursreaktioner var positiva.

Hur ofta har Isetan Mitsukoshi Holdings slagit förväntningarna?

Isetan Mitsukoshi Holdings har överträffat analytikernas vinstprognoser (EPS) i 5 av de 5 senast utvärderade kvartalen (träffsäkerhet: 100 %).

Hur lägger jag till Isetan Mitsukoshi Holdingss datum i min kalender?

Använd knappen 'Prenumerera i kalender' på denna sida för att lägga till alla datum i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datumen uppdateras automatiskt vid ändringar.

Alla datum

Q3 2026
Uppskattning:37,15 JPY
Faktisk:
Q2 2026
Slagit
Uppskattning:38,95 JPY
Faktisk:63,80 JPY
Skillnad:+24,85 JPY
Q1 2026
Slagit
Uppskattning:39,19 JPY
Faktisk:70,35 JPY
Skillnad:+31,16 JPY
Kursreaktion (1 dag):+3,6 %
Kursreaktion (7 dagar):+1,9 %
Q4 2025
Slagit
Uppskattning:59,04 JPY
Faktisk:61,86 JPY
Skillnad:+2,82 JPY
Kursreaktion (1 dag):+7,1 %
Kursreaktion (7 dagar):+5,8 %
Q3 2025
Slagit
Uppskattning:22,01 US$
Faktisk:29,89 US$
Skillnad:+7,88 US$
Kursreaktion (1 dag):+1,4 %
Kursreaktion (7 dagar):−3,2 %
Q1 2025
Slagit
Uppskattning:33,98 US$
Faktisk:51,86 US$
Skillnad:+17,88 US$
Q4 2024
Uppskattning:
Faktisk:
Kursreaktion (1 dag):+0,1 %
Kursreaktion (7 dagar):−8,0 %

Kvartalsrapport-statistik

Kursreaktion på kvartalsrapporter

±3 %
Genomsnittlig rörelse dagen efter
+7,1 %
Största rörelsen (2026-02-06)
100 %
Andel positiva reaktioner
±4,7 %
Genomsnittlig rörelse efter 7 dagar

Underlag: kursreaktioner från de senaste 4 rapportdatumen (stängningskurs till stängningskurs).

Förväntningar vs. utfall

5/5
Kvartal över förväntningarna
100 %
Träffsäkerhet
+29,8 %
Genomsnittlig EPS-överraskning

Underlag: 5 kvartal med analytikerprognos och rapporterad EPS.

Historiska kursreaktioner är ingen tillförlitlig indikator för framtida utveckling.

Företagsinformation

Namn
Isetan Mitsukoshi Holdings
Ticker-symbol
3099
ISIN
JP3894900004
Land
🇯🇵
Japan
Bransch