Bank of Chengdu A Logo

Bank of Chengdu A

🇨🇳
601838
CNE100002SN6

Bank of Chengdu är ett ledande finansinstitut i Kina som erbjuder omfattande banktjänster. Portföljen omfattar företagsrådgivning, privatbankverksamhet och specialiserade finansiella lösningar. Med fokus på regional ekonomisk tillväxt stöder banken målinriktat investeringar och handel.

Nästa kvartalsrapporter

fredag 23 oktober 2026
V 43
Före börsöppning
Om 56 dagar

Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

Quiet period börjar 25 september 2026

Aktiekurs

Vanliga frågor

När publicerar Bank of Chengdu A nästa kvartalsrapport?

Bank of Chengdu A väntas publicera nästa kvartalsrapport 2026-10-23. Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

När publicerade Bank of Chengdu A senast en kvartalsrapport?

Bank of Chengdu A publicerade senast en kvartalsrapport 2026-08-27 (Q2 2026).

Hur lägger jag till Bank of Chengdu As datum i min kalender?

Använd knappen 'Prenumerera i kalender' på denna sida för att lägga till alla datum i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datumen uppdateras automatiskt vid ändringar.

Alla datum

Q3 2026
Uppskattning:0,71 CNY
Faktisk:
Q2 2026
Uppskattning:0,89 CNY
Faktisk:
Q1 2026
Uppskattning:
Faktisk:0,86 CNY
Kursreaktion (1 dag):+3,2 %
Kursreaktion (7 dagar):+8,9 %

Företagsinformation

Namn
Bank of Chengdu A
Ticker-symbol
601838
ISIN
CNE100002SN6
Land
🇨🇳
Kina
Bransch