Micronics Japan Logo

Micronics Japan

🇯🇵
6871
JP3750400008

Micronics Japan utvecklar och tillverkar ledande testlösningar för halvledarindustrin. Företaget specialiserar sig på högprecisa testutrustningar, mätsystem och innovativa proberkort för wafertestning och kvalitetssäkring av elektroniska komponenter. De stöder globalt chiptillverkare med effektiva och pålitliga teknologier för processoptimering.

Nästa kvartalsrapporter

måndag 16 november 2026
V 47
Före börsöppning
Om 81 dagar

Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

Quiet period börjar 19 oktober 2026

Aktiekurs

Vanliga frågor

När publicerar Micronics Japan nästa kvartalsrapport?

Micronics Japan väntas publicera nästa kvartalsrapport 2026-11-16. Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

När publicerade Micronics Japan senast en kvartalsrapport?

Micronics Japan publicerade senast en kvartalsrapport 2026-08-12 (Q2 2026). Vinsten per aktie (EPS) blev 182,33 JPY.

Hur reagerar Micronics Japan-aktien på kvartalsrapporter?

Efter de senaste 3 kvartalsrapporterna rörde sig Micronics Japan-aktien i genomsnitt ±1,2 % dagen efter. Den största reaktionen var +2 % den 2025-11-10; 2 av 3 kursreaktioner var positiva.

Hur lägger jag till Micronics Japans datum i min kalender?

Använd knappen 'Prenumerera i kalender' på denna sida för att lägga till alla datum i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datumen uppdateras automatiskt vid ändringar.

Alla datum

Q3 2026
Uppskattning:
Faktisk:
Q2 2026
Uppskattning:
Faktisk:182,33 JPY
Q1 2026
Uppskattning:
Faktisk:113,32 JPY
Kursreaktion (1 dag):−1,0 %
Kursreaktion (7 dagar):−5,6 %
Q4 2025
Uppskattning:
Faktisk:128,51 JPY
Kursreaktion (1 dag):+0,7 %
Kursreaktion (7 dagar):+12,8 %
Q3 2025
Uppskattning:
Faktisk:
Kursreaktion (1 dag):+2,0 %
Kursreaktion (7 dagar):−20,2 %

Kvartalsrapport-statistik

Kursreaktion på kvartalsrapporter

±1,2 %
Genomsnittlig rörelse dagen efter
+2 %
Största rörelsen (2025-11-10)
66,7 %
Andel positiva reaktioner
±12,9 %
Genomsnittlig rörelse efter 7 dagar

Underlag: kursreaktioner från de senaste 3 rapportdatumen (stängningskurs till stängningskurs).

Historiska kursreaktioner är ingen tillförlitlig indikator för framtida utveckling.

Företagsinformation

Namn
Micronics Japan
Ticker-symbol
6871
ISIN
JP3750400008
Land
🇯🇵
Japan
Bransch