Actividades de Construcción y Servicios Logo

Actividades de Construcción y Servicios

🇪🇸
ACS
ES0167050915

Actividades de Construcción y Servicios är ett globalt verksamt företag med expertis inom byggnation, infrastrukturprojekt, industritjänster och energi. Företaget levererar heltäckande lösningar till både offentliga och privata kunder inom en rad olika sektorer, och är en ledande aktör inom bygg- och anläggningsbranschen.

Nästa kvartalsrapporter

onsdag 18 november 2026
V 47
Före börsöppning
Om 83 dagar

Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

Quiet period börjar 21 oktober 2026

Aktiekurs

Vanliga frågor

När publicerar Actividades de Construcción y Servicios nästa kvartalsrapport?

Actividades de Construcción y Servicios väntas publicera nästa kvartalsrapport 2026-11-18. Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

När publicerade Actividades de Construcción y Servicios senast en kvartalsrapport?

Actividades de Construcción y Servicios publicerade senast en kvartalsrapport 2026-07-29 (Q2 2026). Vinsten per aktie (EPS) blev 1,06 EUR.

Hur reagerar Actividades de Construcción y Servicios-aktien på kvartalsrapporter?

Efter de senaste 4 kvartalsrapporterna rörde sig Actividades de Construcción y Servicios-aktien i genomsnitt ±2,1 % dagen efter. Den största reaktionen var −5,2 % den 2026-05-12; 2 av 4 kursreaktioner var positiva.

Hur lägger jag till Actividades de Construcción y Servicioss datum i min kalender?

Använd knappen 'Prenumerera i kalender' på denna sida för att lägga till alla datum i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datumen uppdateras automatiskt vid ändringar.

Alla datum

Q3 2026
Uppskattning:
Faktisk:
Q2 2026
Uppskattning:
Faktisk:1,06 €
Kursreaktion (1 dag):−1,3 %
Kursreaktion (7 dagar):+2,2 %
Q1 2026
Uppskattning:
Faktisk:0,89 €
Kursreaktion (1 dag):−5,2 %
Kursreaktion (7 dagar):−8,6 %
Q4 2025
Uppskattning:
Faktisk:1,14 €
Kursreaktion (1 dag):+0,8 %
Kursreaktion (7 dagar):0,0 %
Q3 2025
Uppskattning:
Faktisk:
Kursreaktion (1 dag):+0,9 %
Kursreaktion (7 dagar):−1,5 %

Kvartalsrapport-statistik

Kursreaktion på kvartalsrapporter

±2,1 %
Genomsnittlig rörelse dagen efter
−5,2 %
Största rörelsen (2026-05-12)
50 %
Andel positiva reaktioner
±3,1 %
Genomsnittlig rörelse efter 7 dagar

Underlag: kursreaktioner från de senaste 4 rapportdatumen (stängningskurs till stängningskurs).

Historiska kursreaktioner är ingen tillförlitlig indikator för framtida utveckling.

Företagsinformation

Namn
Actividades de Construcción y Servicios
Ticker-symbol
ACS
ISIN
ES0167050915
Land
🇪🇸
Spanien
Bransch