CTO Realty Growth Logo

CTO Realty Growth

🇺🇸
CTO
US22948Q1013

CTO Realty Growth är ett amerikanskt bolag fokuserat på ägande, förvaltning och utveckling av en diversifierad portfölj av kommersiella fastigheter och fastigheter för blandad användning. Bolaget inriktar sig på långsiktig kapitaltillväxt och stabilt kassaflöde genom strategiska fastighetsinvesteringar och aktiv portföljförvaltning.

Nästa kvartalsrapporter

torsdag 22 oktober 2026
V 43
Efter börsstängning
Om 56 dagar

Efter börsstängning — vanligen från ca 22:00 CET (efter USA-stängning kl. 16:00 New York-tid).

Quiet period börjar 24 september 2026

Aktiekurs

Vanliga frågor

När publicerar CTO Realty Growth nästa kvartalsrapport?

CTO Realty Growth väntas publicera nästa kvartalsrapport 2026-10-22. Efter börsstängning — vanligen från ca 22:00 CET (efter USA-stängning kl. 16:00 New York-tid).

När publicerade CTO Realty Growth senast en kvartalsrapport?

CTO Realty Growth publicerade senast en kvartalsrapport 2026-07-28 (Q2 2026). Vinsten per aktie (EPS) blev 0,55 USD.

Hur reagerar CTO Realty Growth-aktien på kvartalsrapporter?

Efter de senaste 4 kvartalsrapporterna rörde sig CTO Realty Growth-aktien i genomsnitt ±2,7 % dagen efter. Den största reaktionen var +3,8 % den 2026-02-19; 4 av 4 kursreaktioner var positiva.

Hur ofta har CTO Realty Growth slagit förväntningarna?

CTO Realty Growth har överträffat analytikernas vinstprognoser (EPS) i 5 av de 5 senast utvärderade kvartalen (träffsäkerhet: 100 %).

Hur lägger jag till CTO Realty Growths datum i min kalender?

Använd knappen 'Prenumerera i kalender' på denna sida för att lägga till alla datum i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datumen uppdateras automatiskt vid ändringar.

Alla datum

Q3 2026
Uppskattning:0,52 US$
Faktisk:
Q2 2026
Slagit
Uppskattning:0,50 US$
Faktisk:0,55 US$
Skillnad:+0,05 US$
Kursreaktion (1 dag):+2,1 %
Kursreaktion (7 dagar):−0,3 %
Q1 2026
Slagit
Uppskattning:0,52 US$
Faktisk:0,55 US$
Skillnad:+0,03 US$
Kursreaktion (1 dag):+3,7 %
Kursreaktion (7 dagar):+4,5 %
Q4 2025
Slagit
Uppskattning:0,51 US$
Faktisk:0,82 US$
Skillnad:+0,31 US$
Kursreaktion (1 dag):+3,8 %
Kursreaktion (7 dagar):+1,8 %
Q3 2025
Slagit
Uppskattning:0,00 US$
Faktisk:0,03 US$
Skillnad:+0,03 US$
Kursreaktion (1 dag):+1,3 %
Kursreaktion (7 dagar):+4,3 %
Q1 2025
Slagit
Uppskattning:−0,48 US$
Faktisk:−0,01 US$
Skillnad:+0,47 US$

Kvartalsrapport-statistik

Kursreaktion på kvartalsrapporter

±2,7 %
Genomsnittlig rörelse dagen efter
+3,8 %
Största rörelsen (2026-02-19)
100 %
Andel positiva reaktioner
±2,7 %
Genomsnittlig rörelse efter 7 dagar

Underlag: kursreaktioner från de senaste 4 rapportdatumen (stängningskurs till stängningskurs).

Förväntningar vs. utfall

5/5
Kvartal över förväntningarna
100 %
Träffsäkerhet
+15,6 %
Genomsnittlig EPS-överraskning

Underlag: 5 kvartal med analytikerprognos och rapporterad EPS.

Historiska kursreaktioner är ingen tillförlitlig indikator för framtida utveckling.

Företagsinformation

Namn
CTO Realty Growth
Ticker-symbol
CTO
ISIN
US22948Q1013
Land
🇺🇸
USA
Bransch