Donneley Financial Solutions Logo

Donneley Financial Solutions

🇺🇸
DFIN
US25787G1004

Donnelley Financial Solutions (DFIN) är en ledande leverantör av mjukvaru- och servicelösningar för riskhantering och regelefterlevnad. Företaget hjälper globala organisationer med komplex finansiell rapportering, compliance-processer samt kapitalmarknadstransaktioner.

Nästa kvartalsrapporter

onsdag 4 november 2026
V 45
Före börsöppning
Om 68 dagar

Före börsöppning — vanligen före 15:30 CET (före USA-öppning kl. 9:30 New York-tid).

Quiet period börjar 7 oktober 2026

Aktiekurs

Vanliga frågor

När publicerar Donneley Financial Solutions nästa kvartalsrapport?

Donneley Financial Solutions väntas publicera nästa kvartalsrapport 2026-11-04. Före börsöppning — vanligen före 15:30 CET (före USA-öppning kl. 9:30 New York-tid).

När publicerade Donneley Financial Solutions senast en kvartalsrapport?

Donneley Financial Solutions publicerade senast en kvartalsrapport 2026-07-30 (Q2 2026). Vinsten per aktie (EPS) blev 1,76 USD.

Hur reagerar Donneley Financial Solutions-aktien på kvartalsrapporter?

Efter de senaste 3 kvartalsrapporterna rörde sig Donneley Financial Solutions-aktien i genomsnitt ±12 % dagen efter. Den största reaktionen var −15,6 % den 2026-05-05; 1 av 3 kursreaktioner var positiva.

Hur ofta har Donneley Financial Solutions slagit förväntningarna?

Donneley Financial Solutions har överträffat analytikernas vinstprognoser (EPS) i 5 av de 5 senast utvärderade kvartalen (träffsäkerhet: 100 %).

Hur lägger jag till Donneley Financial Solutionss datum i min kalender?

Använd knappen 'Prenumerera i kalender' på denna sida för att lägga till alla datum i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datumen uppdateras automatiskt vid ändringar.

Alla datum

Q3 2026
Uppskattning:0,88 US$
Faktisk:
Q2 2026
Slagit
Uppskattning:1,63 US$
Faktisk:1,76 US$
Skillnad:+0,13 US$
Kursreaktion (1 dag):−8,5 %
Kursreaktion (7 dagar):−5,9 %
Q1 2026
Slagit
Uppskattning:1,35 US$
Faktisk:1,45 US$
Skillnad:+0,10 US$
Kursreaktion (1 dag):−15,6 %
Kursreaktion (7 dagar):−19,9 %
Q4 2025
Slagit
Uppskattning:0,41 US$
Faktisk:0,70 US$
Skillnad:+0,29 US$
Kursreaktion (1 dag):+12,0 %
Kursreaktion (7 dagar):+25,3 %
Q2 2025
Slagit
Uppskattning:0,57 US$
Faktisk:0,86 US$
Skillnad:+0,29 US$
Q1 2025
Slagit
Uppskattning:1,42 US$
Faktisk:1,49 US$
Skillnad:+0,07 US$

Kvartalsrapport-statistik

Kursreaktion på kvartalsrapporter

±12 %
Genomsnittlig rörelse dagen efter
−15,6 %
Största rörelsen (2026-05-05)
33,3 %
Andel positiva reaktioner
±17 %
Genomsnittlig rörelse efter 7 dagar

Underlag: kursreaktioner från de senaste 3 rapportdatumen (stängningskurs till stängningskurs).

Förväntningar vs. utfall

5/5
Kvartal över förväntningarna
100 %
Träffsäkerhet
+17,3 %
Genomsnittlig EPS-överraskning

Underlag: 5 kvartal med analytikerprognos och rapporterad EPS.

Historiska kursreaktioner är ingen tillförlitlig indikator för framtida utveckling.

Företagsinformation

Namn
Donneley Financial Solutions
Ticker-symbol
DFIN
ISIN
US25787G1004
Land
🇺🇸
USA
Bransch