Moneta Money Bank Logo

Moneta Money Bank

🇨🇿
MONET
CZ0008040318

Moneta Money Bank är en ledande tjeckisk bank som erbjuder privat- och företagskunder omfattande finansiella tjänster. Portföljen inkluderar moderna transaktionskonton, attraktiva lån, bolån samt digitala banklösningar. Som ett börsnoterat institut fokuserar banken på innovation och finansiell stabilitet.

Nästa kvartalsrapporter

fredag 23 oktober 2026
V 43
Före börsöppning
Om 56 dagar

Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

Quiet period börjar 25 september 2026

Aktiekurs

Vanliga frågor

När publicerar Moneta Money Bank nästa kvartalsrapport?

Moneta Money Bank väntas publicera nästa kvartalsrapport 2026-10-23. Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

När publicerade Moneta Money Bank senast en kvartalsrapport?

Moneta Money Bank publicerade senast en kvartalsrapport 2026-07-24 (Q2 2026).

Hur lägger jag till Moneta Money Banks datum i min kalender?

Använd knappen 'Prenumerera i kalender' på denna sida för att lägga till alla datum i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datumen uppdateras automatiskt vid ändringar.

Alla datum

Q3 2026
Uppskattning:
Faktisk:
Q2 2026
Uppskattning:3,34 CZK
Faktisk:
Kursreaktion (1 dag):+1,9 %
Kursreaktion (7 dagar):+3,7 %
Q1 2026
Uppskattning:3,20 CZK
Faktisk:
Kursreaktion (1 dag):−6,1 %
Kursreaktion (7 dagar):−7,7 %
Q2 2025
Slagit
Uppskattning:3,11 US$
Faktisk:3,50 US$
Skillnad:+0,39 US$

Företagsinformation

Namn
Moneta Money Bank
Ticker-symbol
MONET
ISIN
CZ0008040318
Land
🇨🇿
Tjeckien
Bransch