Secure Waste Infrastructure Logo

Secure Waste Infrastructure

🇨🇦
SES
CA8139211038

Secure Waste Infrastructure aer ett kanadensiskt infrastrukturbolag med saete i Calgary. Foeretaget driver anlaeggningar som behandlar, aatervinner och bortskaffar avfall fraan olje- och gasindustrin, hanterar produktionsvatten och aatervinner metaller och industriella restprodukter.

Nästa kvartalsrapporter

onsdag 4 november 2026
V 45
Före börsöppning
Om 69 dagar

Före börsöppning — vanligen före 15:30 CET (före USA-öppning kl. 9:30 New York-tid).

Quiet period börjar 7 oktober 2026

Aktiekurs

Vanliga frågor

När publicerar Secure Waste Infrastructure nästa kvartalsrapport?

Secure Waste Infrastructure väntas publicera nästa kvartalsrapport 2026-11-04. Före börsöppning — vanligen före 15:30 CET (före USA-öppning kl. 9:30 New York-tid).

När publicerade Secure Waste Infrastructure senast en kvartalsrapport?

Secure Waste Infrastructure publicerade senast en kvartalsrapport 2026-07-29 (Q2 2026). Vinsten per aktie (EPS) blev 0,20 CAD.

Hur reagerar Secure Waste Infrastructure-aktien på kvartalsrapporter?

Efter de senaste 3 kvartalsrapporterna rörde sig Secure Waste Infrastructure-aktien i genomsnitt ±2,9 % dagen efter. Den största reaktionen var −4 % den 2025-10-30; 1 av 3 kursreaktioner var positiva.

Hur ofta har Secure Waste Infrastructure slagit förväntningarna?

Secure Waste Infrastructure har överträffat analytikernas vinstprognoser (EPS) i 2 av de 5 senast utvärderade kvartalen (träffsäkerhet: 40 %).

Hur lägger jag till Secure Waste Infrastructures datum i min kalender?

Använd knappen 'Prenumerera i kalender' på denna sida för att lägga till alla datum i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datumen uppdateras automatiskt vid ändringar.

Alla datum

Q3 2026
Uppskattning:0,26 CA$
Faktisk:
Q2 2026
Slagit
Uppskattning:0,18 CA$
Faktisk:0,20 CA$
Skillnad:+0,02 CA$
Q1 2026
Missat
Uppskattning:0,23 CA$
Faktisk:0,16 CA$
Skillnad:−0,07 CA$
Kursreaktion (1 dag):−0,7 %
Kursreaktion (7 dagar):−6,1 %
Q4 2025
Slagit
Uppskattning:0,24 CA$
Faktisk:0,24 CA$
Skillnad:+0,00 CA$
Kursreaktion (1 dag):+3,9 %
Kursreaktion (7 dagar):−1,4 %
Q3 2025
Missat
Uppskattning:0,25 US$
Faktisk:0,01 US$
Skillnad:−0,24 US$
Kursreaktion (1 dag):−4,0 %
Kursreaktion (7 dagar):−6,6 %
Q1 2025
Missat
Uppskattning:0,15 US$
Faktisk:0,13 US$
Skillnad:−0,02 US$

Kvartalsrapport-statistik

Kursreaktion på kvartalsrapporter

±2,9 %
Genomsnittlig rörelse dagen efter
−4 %
Största rörelsen (2025-10-30)
33,3 %
Andel positiva reaktioner
±4,7 %
Genomsnittlig rörelse efter 7 dagar

Underlag: kursreaktioner från de senaste 3 rapportdatumen (stängningskurs till stängningskurs).

Förväntningar vs. utfall

2/5
Kvartal över förväntningarna
40 %
Träffsäkerhet
−3,6 %
Genomsnittlig EPS-överraskning

Underlag: 5 kvartal med analytikerprognos och rapporterad EPS.

Historiska kursreaktioner är ingen tillförlitlig indikator för framtida utveckling.

Företagsinformation

Namn
Secure Waste Infrastructure
Ticker-symbol
SES
ISIN
CA8139211038
Land
🇨🇦
Kanada
Bransch