3U HOLDING Logo

3U HOLDING

🇩🇪
UUU
DE0005167902

3U HOLDING AG är ett tyskt holdingbolag som fokuserar på framtidsorienterade affärsmodeller. Företaget investerar i och utvecklar bolag inom IT- och telekomtjänster, innovativa molnlösningar, e-handel och förnybar energi. 3U HOLDING AG driver digitaliseringen framåt och skapar hållbart värde för sina intressenter.

Nästa kvartalsrapporter

torsdag 12 november 2026
V 46
Före börsöppning
Om 77 dagar
Bekräftat av bolaget

Datumet är bekräftat från bolagets egen finansiella kalender.

Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

Quiet period börjar 15 oktober 2026

Aktiekurs

Vanliga frågor

När publicerar 3U HOLDING nästa kvartalsrapport?

3U HOLDING väntas publicera nästa kvartalsrapport 2026-11-12. Före börsöppning — vanligen tidigt på morgonen (ca kl. 7–8 CET).

När publicerade 3U HOLDING senast en kvartalsrapport?

3U HOLDING publicerade senast en kvartalsrapport 2026-05-12 (Q1 2026).

Hur reagerar 3U HOLDING-aktien på kvartalsrapporter?

Efter de senaste 3 kvartalsrapporterna rörde sig 3U HOLDING-aktien i genomsnitt ±0,4 % dagen efter. Den största reaktionen var −1 % den 2026-03-31; 0 av 3 kursreaktioner var positiva.

Hur lägger jag till 3U HOLDINGs datum i min kalender?

Använd knappen 'Prenumerera i kalender' på denna sida för att lägga till alla datum i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datumen uppdateras automatiskt vid ändringar.

Alla datum

Q3 2026
Uppskattning:
Faktisk:
Q1 2026
Uppskattning:
Faktisk:
Kursreaktion (1 dag):0,0 %
Kursreaktion (7 dagar):−2,6 %
Q4 2025
Missat
Uppskattning:−0,21 €
Faktisk:−0,26 €
Skillnad:−0,05 €
Kursreaktion (1 dag):−1,0 %
Kursreaktion (7 dagar):−1,0 %
Q3 2025
Uppskattning:
Faktisk:
Kursreaktion (1 dag):−0,4 %
Kursreaktion (7 dagar):−4,4 %

Kvartalsrapport-statistik

Kursreaktion på kvartalsrapporter

±0,4 %
Genomsnittlig rörelse dagen efter
−1 %
Största rörelsen (2026-03-31)
0 %
Andel positiva reaktioner
±2,7 %
Genomsnittlig rörelse efter 7 dagar

Underlag: kursreaktioner från de senaste 3 rapportdatumen (stängningskurs till stängningskurs).

Historiska kursreaktioner är ingen tillförlitlig indikator för framtida utveckling.

Företagsinformation

Namn
3U HOLDING
Ticker-symbol
UUU
ISIN
DE0005167902
Land
🇩🇪
Tyskland
Bransch
Mer finansiell information