Expro Group Logo

Expro Group

🇺🇸
XPRO
KYG3314M1096

Expro Group är en världsledande leverantör av energitjänster med fokus på Well Flow Management. Företaget erbjuder innovativa lösningar för utvinning, övervakning och optimering av olje- och gaskällor under hela deras livscykel, och säkerställer effektivitet genom avancerad teknisk expertis.

Nästa kvartalsrapporter

torsdag 22 oktober 2026
V 43
Före börsöppning
Om 56 dagar

Före börsöppning — vanligen före 15:30 CET (före USA-öppning kl. 9:30 New York-tid).

Quiet period börjar 24 september 2026

Aktiekurs

Vanliga frågor

När publicerar Expro Group nästa kvartalsrapport?

Expro Group väntas publicera nästa kvartalsrapport 2026-10-22. Före börsöppning — vanligen före 15:30 CET (före USA-öppning kl. 9:30 New York-tid).

När publicerade Expro Group senast en kvartalsrapport?

Expro Group publicerade senast en kvartalsrapport 2026-07-28 (Q2 2026). Vinsten per aktie (EPS) blev 0,15 USD.

Hur ofta har Expro Group slagit förväntningarna?

Expro Group har överträffat analytikernas vinstprognoser (EPS) i 2 av de 5 senast utvärderade kvartalen (träffsäkerhet: 40 %).

Hur lägger jag till Expro Groups datum i min kalender?

Använd knappen 'Prenumerera i kalender' på denna sida för att lägga till alla datum i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datumen uppdateras automatiskt vid ändringar.

Alla datum

Q3 2026
Uppskattning:0,28 US$
Faktisk:
Q2 2026
Missat
Uppskattning:0,17 US$
Faktisk:0,15 US$
Skillnad:−0,02 US$
Q1 2026
Missat
Uppskattning:0,27 US$
Faktisk:0,09 US$
Skillnad:−0,18 US$
Kursreaktion (1 dag):−1,2 %
Kursreaktion (7 dagar):−12,5 %
Q4 2025
Missat
Uppskattning:0,26 US$
Faktisk:0,05 US$
Skillnad:−0,21 US$
Kursreaktion (1 dag):+6,2 %
Kursreaktion (7 dagar):+3,9 %
Q2 2025
Erfüllt
Uppskattning:0,24 US$
Faktisk:0,24 US$
Skillnad:+0,00 US$
Q1 2025
Slagit
Uppskattning:0,19 US$
Faktisk:0,30 US$
Skillnad:+0,11 US$

Kvartalsrapport-statistik

Förväntningar vs. utfall

2/5
Kvartal över förväntningarna
40 %
Träffsäkerhet
−31,7 %
Genomsnittlig EPS-överraskning

Underlag: 5 kvartal med analytikerprognos och rapporterad EPS.

Historiska kursreaktioner är ingen tillförlitlig indikator för framtida utveckling.

Företagsinformation

Namn
Expro Group
Ticker-symbol
XPRO
ISIN
KYG3314M1096
Land
🇺🇸
USA
Bransch
Mer finansiell information